Svieža a nostalgická farba roka 2024, jej hľadanie a použitie v interiéri
03Jan

Svieža a nostalgická farba roka 2024, jej hľadanie a použitie v interiéri

Farbou roka 2024 je podľa PANTONE svieži a zároveň harmonický odtieň Peach Fuzz, ktorý zachytáva našu túžbu starať sa o seba a ostatných. Je to zamatovo jemný broskyňový tón, ktorého duch obohacuje myseľ, telo a dušu.

"Pri hľadaní odtieňa, ktorý odráža našu vrodenú túžbu po blízkosti a spojení, sme zvolili farbu vyžarujúcu teplo a modernú eleganciu. Odtieň, ktorý rezonuje so súcitom, ponúka hmatové objatie a bez námahy spája mladistvý s nadčasovým."

Leatrice Eiseman
Executive Director, Pantone Color Institute™

 

Čo v nás prebúdza?

PANTONE 13-1023 Peach Fuzz je výživný broskyňový tón, ktorý je vizuálne príťažlivý a inšpiruje nás k tomu, aby sme sa inštinktívne chceli natiahnuť a dotknúť sa.

Prináša posolstvo hmatateľnosti, ktoré prichádza v semišových, zamatových, prešívaných a chlpatých textúrach. Je luxusne upokojujúci a hebký na dotyk a tento broskyňový odtieň, prebúdza naše zmysly k upokojujúcej prítomnosti.

Ako si Pantone vyberá Pantone Color of the year?

Proces výberu farby roka Pantone zahŕňa premyslená úvaha a analýza trendov.
Ide o vyvrcholenie makroúrovňového predpovedania trendov farieb a výskumu, ktorý celosvetový tím zapojený do Inštitútu farieb Pantone vykonáva celoročne a ktorý informuje o tomto výbere, ako aj o farbách, ktoré sú zahrnuté do našich produktov na predpovedanie trendov farieb.

Prečo a ako tento proces začal. Kedy začala farba roka Pantone?

"Inštitút farieb Pantone pôvodne vytvoril vzdelávací program Pantone Color of the Year v roku 1999, aby zapojil dizajnérsku komunitu a nadšencov farieb na celom svete do rozhovoru o farbách. Chceli sme upozorniť na vzťah medzi kultúrou a farbou – poukázať na naše publikum, ako sa to, čo sa deje v našej globálnej kultúre, vyjadruje a odráža prostredníctvom jazyka farieb."

"Pri výbere berieme do úvahy aj názov farby, pretože názvy okamžite vykúzlia obraz a pocit. Chceme sa uistiť, že názov našej farby roka Pantone zarezonuje a dokáže jednoducho a intuitívne sprostredkovať správu, ktorú chceme poslať."

Laurie Pressman
Vice President, Pantone Color Institute™

Pokojná nostalgia s energiou zajtrajšku

V duchu „budúcej nostalgie“, trendu, ktorý zdôraznila Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute, Peach Fuzz bez námahy spája jednoduchosť minulosti so súčasným nádychom a ponúka jemnú ľahkosť, ktorá nás poháňa do budúcnosti. Táto elegantná farba vás láka, aby ste do svojich obytných priestorov vdýchli nadčasový štýl, ktorý hladko spája staré a nové.

 

Zavedenie mäkkého a útulného PANTONE 13-1023 Peach Fuzz do domácich interiérov vytvára príjemnú atmosféru.

 

 

 

Podporuje pocity jemného tepla, či už keď sa objavuje na stenách, textíliách alebo v bytových doplnkoch.

 

 

Vytvorte jemný a romantický vzhľad kombináciou Peach Fuzz s inými pastelovými farbami.

 

Pre odvážnejší vzhľad kombinujte Peach Fuzz s kontrastnými farbami, ako je tmavomodrá, zelená alebo fialová.

 

Peach Fuzz je reakciou na turbulentné časy, ktoré zažívame. Je to farba, ktorá nám dáva pocit pokoja a vyrovnanosti.

 

Ako sa inšpirovať?

Farba roka nám vie otvoriť v hlave pomyselnú paletu materiálov, textúr a kombinácií jemne prirodzeného či výrazne extravagantného. Páčila by sa vám spojenie Peach Fuzz s prírodným odtieňom zelenej alebo skôr s odvážnou sýto modrou? Chceli by ste dotyk v interiéri s týmito prvkami znásobiť textúrou alebo ponechať jemnosť broskyňovej krémovým zamatom?

Peach Fuzz je každopádne farba pocitu, hľadajme originálnu víziu vzhľadu nášho prostredia vďaka nej vo svojom vnútri a ak sa obrátite na náš tím budeme s radosťou napĺňať vaše predstavy a pomáhať pri každom kroku. 

 

Kód farby: Pantone 13-1023

Popis: Jemný, teplý odtieň broskyňovej s nádychom oranžovej

Symbolika: Pokoj, vyrovnanosť, optimizmus, empatia, súcit

Vhodná pre: Módu, interiér, dizajn

 

 

Napíšte nám Zavolajte nám