Paris Déco Off - festival dizajnu, ktorý hovorí príbehy
13Júl

Paris Déco Off - festival dizajnu, ktorý hovorí príbehy

Paris Déco Off je festival spojenia kreativity, trendov a najznámejších značiek v oblasti interiérového dizajnu. Každý, kto to myslí s dizajnom a dekorovaním aspoň trochu vážne, túto pravidelnú udalosť navštevuje, aby bol v obraze a najmä v kontakte s neuveriteľne inšpiratívnymi ľuďmi. S našim tímom Artehouse sme na tomto obrovskom evente samozrejme nechýbali ani tento rok a v krátkosti sa s vami radi podelíme o naše zážitky z exhibície najmodernejších tapiet, závesov, záclon a interiérových dekorácií.

Otvorte oči, zatvorte ústa

Pri evente ako je Paris Déco Off si musíte pripomínať, aby ste nemali ústa nonstop otvorené v úžase dokorán. Materiály, vzory, dizajny sa posúvajú každý rok dopredu a myslíte si, že vás už nič nemôže prekvapiť. A napriek tomu to tento festival stále dokáže. Ako si to máte teda predstaviť?

Prechádzate sa po starých uličkách Paríža. Po ľavej strane máte romantické nábrežie Seiny, napravo množstvo uličiek s obchodíkmi, ktoré v sebe ukrývajú 142 showroomov. A práve tie sú centrom nášho záujmu v Paríži. Viac než 150 módnych domov sa v týchto showroomoch prezentuje s novinkami pre ďalšiu sezónu. Nájdete tu vystavené a originálne naaranžované látky, materiály, tapety a obklady stien alebo dekorácie.

Každý showroom vyzerá akosi povedome, príjemne, vonia domovom alebo naopak, vzbudí vo vás túžbu objavovať, spoznávať niečo nové, pýtať sa na pôvod materiálu, vzoru alebo myšlienky za tým. 

A práve o tom to je. Vidieť, spoznávať a rozprávať sa. Nadväzovať kontakty, vymieňať si kontaktné maily a áno, niekedy to znamená hovoriť štrnástykrát za deň kto ste, odkiaľ ste a čo robíte, ale každý rozhovor je príjemný, nenútený a veľmi inšpiratívny. 

Prečo sa Paris Déco Off stala naša tradícia?

Ako sme naznačili, exhibícia je o spoznávaní nového, ale predovšetkým je to o získavaní zaujímavých kontaktov a spoluprác. Veď samotný event pojme viac než 42 000 návštevníkov a 92% z nich sú ľudia, ktorí tam prišli práve kvôli biznisu. 

Preto nie je náhoda, že sa každý snaží komunikovať a byť priateľský, lebo vieme, že sme tam pre seba navzájom. A nie je to vzťah dodávateľ – odberateľ. Práve vďaka eventu ako je Paris Déco off sa tento vzťah mení na partner – partner. Alebo po prvých neformálnych večierkoch sa tento vzťah často mení na priateľ – priateľ. A práve na to tieto večierky a sprievodné aktivity slúžia. Pretože s priateľmi sa v budúcnosti predsa vždy komunikuje lepšie, než s „dodávateľom“.

Rozprávanie príbehu a udržateľné materiály

My milujeme látky. Možno až nepochopiteľne pre nestranného pozorovateľa. Preto bol pre nás Paris Déco Off jednou úžasnou inšpiráciou a posilnením myšlienky, že to, čo robíme, naozaj robíme z lásky a chceme to preto robiť dobre. 

Či už to bol showroom značky Houles (mimochodom nášho obľúbeného dodávateľa) alebo farebného Jima Thompsona, alebo séria showroomov veľkej anglickej Romo group, všetky na nás zanechali obrovský dojem a priniesli nám množstvo nových nápadov pre našu prácu. 

Každoročne vyhľadávanou a veľmi fotogenickou atrakciou Paris Déco Off sú uličky so 150 kusmi obrovských interiérových lámp prenesených do exteriéru. Lampy visia nad hlavami návštevníkov, ale to nie je na nich to najzaujímavejšie. Každá lampa je potiahnutá textíliou z poslednej, teda najnovšej kolekcie každého z vystavujúcich módnych domov. 

Tohtoročný motív textílií na lampách, ale aj celého Paris Déco Off festivalu, boli recyklovateľné, rozložiteľné a ekologické materiály. Myšlienkou bolo poukázať na to, že budúcnosť módneho priemyslu sú dlhodobo udržateľné materiály. 

Často spomínaným motívom bolo „rozprávanie príbehu“. Aj obyčajné tapety dokážu hovoriť príbeh. Každému z nás nejaký iný a pravdepodobne sa príbeh mení aj podľa času a našej aktuálnej nálady. V tomto kontexte nás upútala tapeta z najnovšej kolekcie Élitis s názvom Rayures jumelles. Nie je žiadnou novinkou, že Élitis dlhodobo prepája vizuálny zážitok z tapiet spolu s haptickým zážitkom – teda zážitkom z dotyku. V tejto novej kolekcii hovorí príbeh prepojenia dvoch vesmírov do paralelného sveta – grécke stĺpy a klasické ryhovanie. Znie to nepredstaviteľne? Odporúčame vidieť. A hlavne dotknúť sa, pretože keď do toho ešte vstúpi aj hra svetla, nachádzame sa skutočne v príbehu z inej dimenzie. A nie náhodou je Élitis našim dodávateľom, takže tento zážitok si budete môcť dopriať aj naživo v našom showroome.  

V oblasti textílií nás veľmi zaujala spoločnosť Casal, francúzsky módny dom s eklektickými vzormi a zaujímavými materiálmi, ktoré dokážu osloviť tak náročnejšie publikum, ako aj ľudí s preferenciou jednoduchosti. Môžeme prezradiť, že práve s touto značkou sa nám budú cesty častejšie prepájať aj v budúcnosti

Napíšte nám Zavolajte nám