Nezvyčajná geometria, mäkučký zamat alebo trhom neobkukaný nováčik. Toto sú naše nové spolupráce, nová vlna dizajnu.
13Júl

Nezvyčajná geometria, mäkučký zamat alebo trhom neobkukaný nováčik. Toto sú naše nové spolupráce, nová vlna dizajnu.

Boli sme loviť v parížskych vodách a na slovenský trh prinášame 4 nové, výnimočné a neobkukané spolupráce s módnymi domami. Niektoré značky netreba zvlášť predstavovať, ale prinášame aj nové meno, ktorého potenciál priam bije na poplach našim loveckým inštinktom. To všetko, aby sme vám, našim klientom, priniesli kvalitu, štýl a exkluzívne neprebádané riešenia.

Ak máte radi dizajn tak, ako my, určite vám neušiel januárový parížsky event pre interiérových dizajnérov Paris Déco Off 2023. Na tento festival sme však nešli kávičkovať a jesť croissanty, aj keď... Poslaním bolo v prvom rade posilniť naše aktuálne vzácne spolupráce s dodávateľmi, v druhom rade nasať novinky v oblasti materiálov, vzorov, trendov či budúcich trendov vo svete interiérového dizajnu. A v neposlednom rade, festival Paris Déco Off je o nových spoluprácach, o nových kontaktoch, o nových priateľstvách. 

Ako vznikajú nové partnerstvá?

Nájsť obojstrannú zhodu a fungujúcu chémiu medzi 150timi špičkovými módnymi domami nie je vždy jednoduché. Viete, čo potrebujete, neviete, čo všetko môžete potrebovať a ani len netušíte, kde to nájdete. A preto chodíte, zhovárate sa, vymieňate si množstvo opatrných informácií a až keď to nájdete, viete, že toto je ON - ten, koho ste hľadali, alebo ste ani netušili, že ho hľadáte, ale jednoducho viete, že toto je niečo, čo na Slovensku chýba, niečo, čo opäť posunie aktuálne dizajnové myslenie. A z opatrných informácií prechádzate do úprimných priamych otázok a do rovnako úprimných odpovedí. Slovensko? Aký je to trh? Koľko materiálu? Aké ceny? A práve to je tá skladačka, ktorá musí klapnúť. Nie len po biznisovej stránke, ale predovšetkým po tej ľudskej. Poďme si ale predstaviť naše štyri nové partnerstvá, z ktorých sa budú môcť tešiť predovšetkým naši zákazníci. 

Veľké meno s dlhou tradíciou

Spoločnosť JAB funguje na trhu už od roku 1946 a odvtedy sa rozrástla o niekoľko ďalších významných podznačiek, z ktorých má každá jedna svoj štýl a smerovanie. Už dlho sme po nich pokukovali a vedeli sme, že aj keby sme si dali o jeden módny dom menej, ich showroom proste musíme navštíviť. Ich najnovšia textilná kolekcia bola prezentovaná na figurínach. Z materiálov, z ktorých sú vo finále väčšinou závesy alebo záclony, boli ušité honosné šaty a nastajlované figuríny tak vyzerali veľmi originálne, miestami sureálne. Prečo sme ale po JAB už dlhodobo pokukávali bolo hlavne kvôli ich príjemným zamatovo mäkučkým materiálom a špičkovej kvalite, ktorú si ich materiály dlhodobo držia. 

Ďalším dôležitým znakom JAB je, že ponúkajú látky so šírkou 300 cm a viac. Štandardne sa látky vyrábajú v šírke 150 cm. Ak potrebujeme širšie závesy, buď ich zošívame, alebo zvolíme iný vzor či značku. Možno na prvý pohľad nepodstatný detail, ale my sme tu pre to, aby sme priniesli riešenia aj najnáročnejším klientom a nemuseli sa uspokojiť s kompromismi, ktoré nakoniec aj tak nikoho netešia. Preto to nie je zanedbateľný benefit. 

Hviezdna geometria

Druhou novinkou v našom zozname dodávateľov je francúzska firma Casal. Taktiež rodinná firma s tradíciou textilnej výroby a originálnych vzorov po 6 generácií. Ich showroom bol snáď najplnší, aký sme na Paris Déco Off videli. Našťastie my sme mali jasno. Novú kolekciu sme poznali, ich materiály sme obdivovali už dávno pred návštevou showroomu, takže sme si šli rovno za svojím, vybrali si produkty a uzatvorili spoluprácu. A vy sa teda môžete tešiť na unikátne vzory, ktoré sa často hrajú s geometriou alebo s hviezdami či celými súhvezdiami, tancujú s nimi, podnecujú fantáziu pozorovateľa. Je to niečo, čo doteraz na trhu chýbalo a my to s radosťou prinášame. 

Znak doby

Švajčiarska firma TheSign nás oslovila svojou filozofiou – vytvárať v čase práve to, čo je pre dobu typické, prinášať riešenia, ktoré sa zapíšu do histórie pre určité obdobie. Tento módny dom pracuje s prírodnými vzormi a veľmi špecificky ich komponuje do svojich textílií. Ich showroom bol opäť iný než všetky ostatné. Látky mali napnuté na maliarskych plátnach, takže sa na nás umenie vzorov a textílii dívalo veľkoformátovo. Vďaka tomu sme si vedeli látky predstaviť v priestore, a videli sme ich v množstve riešení pre interiérový dizajn, ktoré sme doteraz nemali. 

Nový vietor v plachtách

Keď nás náš známy zaviedol do malého showroomiku, jedného z mnohých, nečakali sme, že budeme odtiaľ odchádzať s úsmevom, vzorkovníkom plným úžasných nápadov a novou spoluprácou. CMO Paris je pomerne mladá spoločnosť, ktorá sa zaoberá primárne tapetami ale aj výrobou rôznych textílii. My sme ostali ohúrení práve tými tapetami, ktoré majitelia dokázali v malom priestore originálne naaranžovať spolu s milým kreslom a zelenými rastlinkami až to celé pôsobilo veľmi domácky a príjemne. Na CMO sa nám páčilo najmä to, ako z pomerne bežných jednoduchých vzorov dokázali vypichnúť nejaký originálny prvok, pozrieť sa na neho z inej perspektívy a dosadiť do tapety tak, že to zrazu ponúklo využitie do rôznych situácií či miestností.  

Možno vám znejú tieto opisy abstraktne, ale verte, že všetky tieto zážitky zo sveta závesov, záclon a tapiet boli a sú veľmi konkrétne. Medzi časom, kedy sme podpísali spomínané nové spolupráce a kedy čítate tento článok máme už množstvo zo spomínaných vzorov priamo u nás v showroome Artehouse v Lightparku. Preto v zmysle lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, vás pozývame k nám na podobný zážitok z paralelného sveta originálnych vzorov, farieb a materiálov.

Napíšte nám Zavolajte nám