Luxusné závesy vyrobené na mieru
Luxusné závesy vyrobené na mieru

Luxusné závesy vyrobené na mieru

Vyberte si z našej ponuky závesov v našom showroome v Bratislave

Zobraziť viac

Interiérové závesy na mieru Pre spokojné bývanie

Závesy - neprehliadnuteľné piliere interiéru. Pri závesoch sú tri základné kategórie rozdelenia materiálov: - dekoračné; - dim-out; - black-out

Dekoračné závesy 

vo väčšine prípadov dekoračné látky imponujú svojimi výraznými vzormi, aj preto sa tieto materiály pre závesy vyrábajú v cca 140 centimetrových šírkach role, aby bolo možné ďalej napasovať a zošiť tieto vzory do požadovanej šírky miestnosti. Dekoračné závesy sú transparentné a teda cez túto látku prechádza svetlo na cca 50% čo môže byť výhoda pre tých z vás, ktorí nechcú záclonu a aj záves, ale stále sa nevedia rozhodnúť či záclonou alebo záves, dekoračný materiál je v tomto prípade ideálna cesta ako vyriešiť túto dilemu.  

Dim - out, taktiež známy pod názvom zatemňujúci záves

Táto kategória materiálov je v súčasnej dobe veľmi obľúbenou voľbou väčšiny klientov, architektov a interiérových dizajnérov nakoľko v tejto kategórií si každý nájde to svoje, pravé orechové čo je trendy a ideálne zapadá do konceptu interiéru, a tak materiál plní nadčasovosť, efektivitu, praktickosť, udržateľnosť a mnoho ďalších výhod nevynímajúc nehorľavosť a akustickú vlastnosť. Dim - out má špeciálny výrobný proces nakoľko je materiál pretkávaný čiernym vláknom, ktorý ale neovplyvňuje povrchovú farbu tá je zapracovaná v materiáli v samostatných vrstvách , zabezpečuje zatemnenie miestnosti najviac na cca. 90%. Tento úžasne praktický, obojstranný, mäkučký materiál sa vyrába viac menej v dvojitých šírkach od 280 cm cez 300 cm a aj preto je tak obľúbený na celú šírku miestnosti môže byť záves ušitý aj v jednom kuse bez zbytočných zošití ktoré môžu niekomu vizuálne prekážať. 

Black - out

Niektorými e - shopmi mylne označovaný ako zatemňujúci záves na 80%. Nie. Tento záves je borec - tolerancia presahu svetla je max. 5%. S týmto materiálom máte v miestnosti docieliť úplnú 100% - tnú tmu. Tento materiál má svoje výhody ale aj nevýhody v súvislosti s údržbou. V dnešnej dobe je už možné nájsť tento druh materiálu aj v dvojitej šírke, aby sa eliminovali zvislé prešitia, pretože každý úder ihlou totiž tento materiál poznačí. 

Závesy sú dôležité. Nemeníte ich tak často ako obliečky, uteráky alebo doplnky. Správny výber môže definovať v ktorej miestnosti budete po práci tráviť najviac času, kde sa budú koncentrovať vaše návštevy alebo kedy budete ráno vstávať.

Ale nenechajte sa vystrašiť, výber nie je tak ťažký. Dôležitý je pocit, ktorý vo vás, samotný materiál zanechá pri prvom dotyku či pohľade. V skutočnosti pri výbere najviac záleží na vašom štýle, my vám vieme pomôcť, aby ste sa nestratili v nekonečnom množstve a mali zo zariaďovania potešenie.

Prezrite si našu ponuku závesových látok alebo navštívte náš showroom v OD Light Park kde vás prevedieme kompletnou ponukou. 

Čítať ďalej
Sme s vami od samotného nápadu a návrhu, cez prípravu na mieru až po dokončenie vášho jedinečného priestoru.

Sme s vami od samotného nápadu a návrhu, cez prípravu na mieru až po dokončenie vášho jedinečného priestoru.

Kontaktujte nás

Dodávatelia

Zaujala vás naša ponuka? Neváhajte a kontaktujte nás

Napíšte nám Zavolajte nám