Design Week 2024
27Apr

Design Week 2024

Naša cesta do Milána a jej prínosy

Od 15. do 21. apríla 2024 sa v uliciach tohto pulzujúceho talianskeho mesta opäť konal Milano Design Week. Nadšenci dizajnu z celého sveta sa zišli, aby zažili jeden z najrušnejších a najvzrušujúcejších momentov v kreatívnom svete. Okrem predstavenia najnovších produktov na veľtrhu Salone del Mobile sa v rámci Milan Design Week prezentovalo široké spektrum pútavých inštalácií, výstav a podujatí, ktoré premenili nádvoria a historické budovy na centrá inšpirácie.

Na takomto lákavom podujatí sme nesmeli chýbať ani my. Záleží nám na zlepšovaní sa a rady vnášame do nášho profesijného života čerstvé novinky, či už sa jedná o dizajn, materiály alebo napríklad aktuálne farebné spektrum.

 

Design Week v Miláne je každý rok mimoriadne obsiahly. Keď že sa sústredíme najmä na interiéry, zhrnieme predovšetkým túto oblasť. Naše kroky viedli práve na výstavisko Salone del Mobile. Našli sme tu niekoľko zaujímavých a vychytených noviniek na trhu interiérového dizajnu.

 

 Luxusná retrospektíva

Pozornosť sme venovali napríklad Spoločnosti Glamora, ktorá vznikla v roku 2010, vyjadruje myšlienku žiť sen prostredníctvom kolekcií tapiet na mieru inšpirovaných umením, dizajnom a prírodou, vyrobených z vynikajúcich, ekologických a udržateľných materiálov.

Glamora predstavila svoju najnovšiu kolekciu – Arcadia, ktorá je poctou ideálu krásy, ktorý má korene v grécko-rímskom klasicizme, a poskytuje nový pohľad na interiéry, ideálny pre špičkové projekty, v ktorých sa ozvena epickej poézie rozlieha priestormi a poskytuje jedinečný vizuálny príbeh.

 

 Z experimentu do skutočnej atmosféry

Ako ďalšia v poradí zaujala naše vnemy platforma s názvom Instabilelab, ktorá naplno využíva štylistický potenciál grafického umenia, interiérovej výzdoby a interiérového dizajnu. Je to skutočné experimentálne laboratórium, v ktorom dizajnéri, architekti, interiéroví dizajnéri a dekoratéri pracujú synergicky s jediným cieľom: premeniť priestory na atmosféru prostredníctvom tapiet, textílií a kobercov.

Najnovšia kolekcia 24k je určená výhradne na tlač na vzácne materiály, kde sa samotný podklad stáva farebným a charakteristickým znakom grafiky.

 Instabilelab sa taktiež venuje návrhom a prevedeniam kobercov a textílií do štýlových interiérov.
Na výstavisku predstavili viacero zaujímavých model, jedným z nich je napríklad Carpetia Royal, ktorý je najvyšším prejavom luxusného dizajnu v sortimente kobercov a koberčekov Instabilelab.

Kolekcia, ktorá sa zrodila z hľadania umeleckého výrazu a najvzácnejších materiálov, ktoré vrcholia v predmetoch s hmatateľnou hodnotou.

 „Homo Faber“

Vystavovala aj spoločnosť Wall&decò, predstavila najnovšiu kolekciu Mediterraneo.

 Táto kolekcia rozvíja tému makropredmetov, ktoré sú na stenu šité na mieru a vytvárajú skutočné vertikálne príbehy s vysokým vizuálnym účinkom. Každý predmet je možné prispôsobiť z hľadiska veľkosti, farby a grafického spracovania.

O svojej kolekcií rozpovedala príbeh: Oslnivé júlové svetlo videné cez tmavé šošovky slnečných okuliarov, vďaka čomu je biela nepriehľadná a farby desaturované. „Homo Faber“ preniká do každého aspektu, od povrchov až po dekorácie: dôležitosť remeselnej zručnosti v tvorivom procese.

Trochu „iná káva“

Samozrejme ako každý, kto sa venuje odvetviu spojeným s estetikou aj nám neuniklo vnímať materiály a ich spracovanie aj v inom prevedení ako je naša špecializácia, v takýchto kúskoch taktiež dokážeme nájsť inšpiráciu a potešenie.

Práve z tohto dôvodu nás zaujala značka Loro Piana, ktorá sa venuje prioritne odevným textíliám na veľmi vysokej úrovni, nájdu sa však v tejto sfére aj produkty ako deky, poťahy, čalúnenia či návliečky, ktoré si taktiež držia svoju nadštandardnú úroveň.

Kolekcia Spring - summer 2024 v nás zarezonovala najmä vďaka rafinovaným detailom a kvalite tkanín, inšpirovaných remeselníctvom. 

Z mnohých ďalších by sme ešte vyzdvihli napríklad značku Archiproducts a ich prezentáciu outdoorových kobercov a taktiež nábytku alebo značku Itlas, ktorá sa venuje prevažne parketám a interiérovým obkladom, zakladá si na filozofií spojenia človeka a prírody.

 

 Salone del Mobile v Miláne bol pre nás ako spoločnosť venujúcu sa estetike a dizajnu interiérov veľmi obohacujúci. Snažíme sa priestory povzniesť nad vecnú úroveň a dodať im pocit, aký si človek dokáže najviac vychutnať, niekedy je to pohodlie či luxus, inokedy ľahkosť či zmyselnosť najčastejšie kombinácia toho najlepšieho.

Nahliadli sme do sveta inovatívnych materiálov, grafických experimentov aj histórie zrkadlenej do súčasnosti. Teraz je čas preniesť tieto pozorovania do reality a byť pre našich klientov tými najlepšími radcami vo svete dizajnu.

Napíšte nám Zavolajte nám