3daysofdesign 7.6. - 9.6.2023
26Jún

3daysofdesign 7.6. - 9.6.2023

#3daysofdesign     

 

Dánsky dizajnový festival, počas troch dní umožnil viac ako 290 vystavovateľom prezentovať ich prácu v priestoroch; celých historických budovách; obchodoch; showroomoch, dokonca aj na uliciach, plné impozantného prevedenia, kreativity, dizajnu a umenia. Spôsoby, ktoré sa mylne človek domnieva, že nie sú možné, v hlavnom meste Dánska v Kodani bolo možné všetko! Táto výstava bola unikátna práve vďaka ľudom, ktorí boli nesmierne priateľskí, milí a zábavní, áno bolo to aj o zábave, bolo predsa čo oslavovať, 10-ty ročník tohto dizajnového festivalu bol úspešný nielen vďaka stálemu krásnemu počasiu čo ohromilo aj samotných domácich, ale aj nás a naša účasť tu bola vďaka krásnemu počasiu ešte výstižnejšia.... Mali sme príležitosť stretnúť sa s dizajnérmi, ktorí formujú náš zajtrajšok a pozdraviť aj staršie mená, ktoré pred nimi vydláždili cestu.

O našu účasť a náš pestrý program sa postaral obchodný zástupca jednej zo značiek ktoré vystavovali svoje produkty v showroome, ktorý nás na tieto dizajnové dni pozval, spomínať budeme veľmi dlho a vďačnosť budeme pociťovať ešte dlhšie.

Počas týchto dní sme sa veľa presúvali pešo, alebo taxikom, nedalo nám nevšimnúť si modernú ale aj staršiu architektúru, je úplne jednoznačné že sa tu prikladá veľký ohľad na architektúru, na umenie a dizajn, v hlavnom meste v novom prístave majú takto spojené dve budovy, obe sú knižnice jedna je historická časť, ktorá má nádych nesmiernej nostalgie keď do nej vkročíte, máte pocit že ste sa ocitli v knižnici z Harryho Pottera, je to úplne očarujúce, dlhá chodba ponad vysokofrekventovanú cestu prepája túto starú knižnicu s novou časťou knižnice, v ktorej sa konajú rôzne podujatia, ako napr. TEDex, alebo kurzy moderného varenia a podobné, z tejto novej časti je krásny výhľad na Kodanský nový prístav a z historickej časti knižnice je výhľad menej rušný, pretože je orientovaná do záhrady Dánskeho parlamentu.  Všetky budovy nám náš obchodný zástupca dokonale predstavil, nezabudol opomenúť rôzne príhody, aj vtipné ale aj vážnejšie,  a my sme len tíško závideli, s akou oddanosťou, nehou a pokorou opisuje ich kultúru a celkovo s veľkou úctou a rešpektom pristupuje k hlavnému mestu, a sme presvedčené že nebol jediný, keď sme sa stretli s jeho kolegami ich názory sa v tomto smere vôbec neodlišovali, je úplne jasné prečo Kodaň od roku 2013 usporadúva túto oslavu architektúry.

 

Mimoriadne dobre sme sa všetci cítili v spoločnosti pod názvom ARNE AKSEL kde bola v programe zaradená živá hudba, skvelé nápoje, nespočetné množstvo inšpirácie uspôsobenia látok, čarovanie so svetlom odrážajúcim sa v zrkadle priamo do žiarivých výrazných látok a čerešničkou na torte bola obrovská diskoguľa.

Táto spoločnosť sa zaoberá tieniacou technikou rovnako ako my, ich filozofia, je veľmi podobná tej našej.

 

V spoločnosti ARNE AKSEL sa snažia inšpirovať prostredníctvom mimoriadnych textilných zážitkov. Veríme, že bezprostredná materialita látok je katalyzátorom estetických emocionálnych zážitkov, a tak si v roku 2017 dali za cieľ podeliť sa o tieto zážitky so svetom. Prispôsobením každého riešenia potrebám a prostrediu daného projektu sa im darí vytvárať miestnosti s okamžitou príťažlivosťou a priestorovou pohodou. Podporujú neochotu robiť kompromisy s intuíciou a vytvárajú okázalé priestory, ktoré stelesňujú pocit pokoja a cenzúry radosti.

 Z tejto pracovnej cesty si odnášame: 

neskutočne veľa príjemných zážitkov z návštev historických miest, budov, parkov, ale aj z prístavov, staré vs. nové prístavy zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v hlavnom meste, a taktiež je to veľmi obľúbená turistická atrakcia, v hodinovej plavbe loďou po Kodani môžete vidieť veľmi veľa krásnych miest naraz, nestíhate robiť fotky, neviete kam skôr namieriť fotoaparát, ale pokiaľ sa necháte unášať rozprávaním sprievodcov budete vedieť kam sa kedy otočiť.

Opäť veľa inšpirácie o čom je v podstate každá výstava ale aj veľa novej energie vykonávať aj tie najzložitejšie predstavy každého klienta 

Každý jeden deň sme mali možnosť vyskúšať unikátne jedlá v renomovaných reštauráciách, s 5 až 9 chodovými menu sme pohladili svoje chuťové poháriky nie len výraznými chuťami zázvoru, zeleru, ale aj vábnym prevedením kulinárskeho umenia v podobe krásnej aranžmá, nejedli len ústa ale aj oči. 

#3daysofdesign sa zapísal do našich sŕdc a budeme si želať, aby každý rok bol rovnako plný nových nápadov inšpirácií, možností, farieb, radosti a zábavy.  

Napíšte nám Zavolajte nám